Uroczyste zakończenie klas ósmych – Gala Oskarowa

Wręczenie dyplomów ukończenia szkoły podstawowej

Uroczystość zakończenia ósmych klas była wielkim wydarzeniem tego roku szkolnego. Przygotowania trwały od kilku miesięcy. Uczniowie ćwiczyli poloneza, była tworzona dekoracja oraz scenariusz. Im bliżej wydarzenia tym większe emocje udzielały się wszystkim. Aż wreszcie nadszedł ten ważny moment, kiedy na czerwony dywan wyszli wszyscy uczniowie klas ósmych. Nazwaliśmy ich w tym roku nominowanymi do Oskara.

Wszystko rozpoczęło się przywitaniem gości zaproszonych przez Panią dyrektor Elżbietę Gieragę: Pana Pawła Kuleszy – burmistrza Miasta Łęczycy, Pana Wojciecha Czaplija – wiceburmistrza, Pana Edwarda Banasika – sekretarza oraz Pani Agnieszki Kowalskiej – skarbnika. Wsparcia duchowego udzielał młodzieży ksiądz Sławomir Sobierajski – proboszcz naszej parafii i dziekan.

Młodzież w odświętnej gali prezentowała się bardzo dostojnie.

Po odśpiewaniu hymnu i słowach wstępnych podziękowań rozpoczęła się część wręczania nagród, złotych tarcz oraz tytułów, które otrzymywali uczniowie za podjęte w tym roku wyzwania.

Pierwszy raz nadano tytuł Primus Inter Pares – pierwszy wśród równych dla ucznia z wysokimi wynikami przez cały okres szkoły podstawowej i najwyższy wynik średni z egzaminu,

Uczeń Roku dla ucznia z największym progresem w stosunku do pierwszego semestru oraz Sportowca Roku – dla ucznia najbardziej zasłużonego w sporcie.

Uczniowie ze średnią 5,0 i wyżej oraz wzorowym zachowaniem otrzymali złote tarcze.

Największym zaś wyróżnieniem dla uczniów o wysokich wynikach w nauce, z egzaminów oraz liczny udział w konkursach były przyznane przez burmistrza Pawła Kuleszę nagrody, jakimi były dwa rowery.

Wszyscy uczniowie klas ósmych otrzymali medale za osiągnięcia sportowe.

Po części oficjalnej rozpoczęła się gala, którą rozpoczął piękny polonez. 20 par pokazało doskonały efekt przygotowań. Wzruszenie towarzyszyło niejednej mamie czy tacie podczas tego występu.

Na koniec podziękowania oraz kwiaty.

Uroczystość miała swoją kontynuację w restauracji Kargul. Uczniowie wyruszyli więc w korowodzie tanecznym z Czwórki do Kargula. Ten pochód krokiem poloneza mogli podziwiać mieszkańcy i przejeżdżający trasą kierowcy, którzy machali do uczniów.

Ten ważny dzień z pewnością pozostanie na długo w pamięci absolwentów Czwórki.

Klauzula informacyjna

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Kontakt”,
  2. Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art.5 ust.2 RODO,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w dolnej części strony.