DSC_1896

Uroczyste rozpoczęcie roku 2019/2020

Pierwszoklasiści uroczyście pasowani na uczniów Czwórki

2 września 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. To ważna data w życiu społeczności szkolnej. Szczególnie w życiu pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczynają naukę. Pasowanie na ucznia i ślubowanie złożone w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz zaproszonych gości burmistrza Miasta Łęczycy Pana Pawła Kuleszy, sekretarza Miasta Łęczycy pana Edwarda Banasika oraz przewodniczącej Rady Rodziców Pani Iwony Szafrańskiej z pewnością na długo pozostaną w pamięci najmłodszych uczniów.  Inaugurując rok szkolny, pani dyrektor Elżbieta Gieraga życzyła wszystkim sukcesów
i radości z odkrywania tajników wiedzy. 

Przypomniała również, iż radosny czas naszego powrotu do szkoły przypada na 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy 1 września 1939 roku zamiast dzwonka szkolnego usłyszeli wybuchy bomb.

Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie z najwyższymi średnimi odebrali stypendia. Pani dyrektor gratulowała wszystkim i cieszyła się, że liczba stypendiów jest coraz wyższa. Jednocześnie zaprosiła uczniów, którzy utrzymali średnią lub ją podnieśli na biwakowe przedłużenie wakacji, nocowanie na boisku szkolnym połączone z oglądaniem filmów.

Cieszy fakt, że nasi absolwenci już wyrazili wolę uczestnictwa w akcji z racji przeniesienia akcji na wrzesień. Impreza zapowiada się ponownie na bezprecedensową na miarę szkół łęczyckich. 

Klauzula informacyjna

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Kontakt”,
  2. Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art.5 ust.2 RODO,
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w dolnej części strony.