Przedstawienie Jasełek

Polska Stajenka, czyli jasełka wigilijne w Szkole Podstawowej nr 4


Za nami święta Bożego Narodzenia, ale wspomnienia uroczystych, rodzinnych przeżyć –wyniesionych zarówno z domu, jak i ze szkoły – wciąż nam towarzyszą.

Dzięki pracy twórczej trzydziestoosobowej bez mała grupy uczniów (głównie klas: czwartej c, piątej b i piątej a) społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 miała okazję w ostatnim dniu nauki szkolnej (21.12.2018 r.) uczestniczyć w radosnym, rozśpiewanym, świątecznym widowisku teatralnym.
Zamysł tegorocznych Jasełek polegał na wpisaniu znanych, tradycyjnych scen biblijnych w szarość dnia, w życie przeciętnej, polskiej rodziny. „Polska Stajenka, czyli jasełka wigilijne”, to połączenie polskiej teraźniejszości z biblijną historią zbawienia. Postaci współczesne mieszają się z biblijnymi. Wszystko ma swój kontekst i symbolikę. Wigilia, rodzina, dom – my Polacy – nasza domowa i narodowa stajenka.

W ten sposób aktorzy po raz kolejny opowiedzieli historię zbawienia, w którą zanurzony jest każdy z nas. Tak więc Boże Narodzenie „zadziało się” znowu, byśmy wszyscy stali się jego uczestnikami. Uroku inscenizacji dodały piękne kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością.

Po występie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Następnie wszyscy udali się do swoich klas, gdzie wspólnie z wychowawcami połamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia, zjedli wigilijne specjały i wspólnie kolędowali.

To był naprawdę radosny czas.

Klauzula informacyjna

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Kontakt”,
  2. Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art.5 ust.2 RODO,
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w dolnej części strony.