NARODOWE CZYTANIE W PEDAGOGICZNEJ BIBLIOTECE WOJEWÓDZKIEJ

Nasi uczniowie włączyli się do Narodowego Czytania w Bibliotece Miejskiej Pedagogicznej

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. M. Konopnickiej uczestniczyli w akcji „Narodowe czytanie” zorganizowanej przez Pedagogiczna Bibliotekę Wojewódzką i Miejska i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Honorowymi gośćmi, zaproszonymi do wspólnego czytania fragmentów noweli „Dym” M. Konopnickiej byli: Starosta Powiatu Łęczyckiego Janusz Mielczarek, Sekretarz Miasta Łęczyca Edward Banasik, Wójt Gminy Łęczyca Jacek Rogoziński, ksiądz Dziekan Sławomir Sobierajski. Uczniowie klasy VII b ( Krystian Cłapiński i Michał Tomes) czytali fragmenty noweli H. Sienkiewicza „Sachem”. Uczniowie szkół powiatu łęczyckiego mogli wysłuchać fragmentów noweli: „Dobra Pani” E. Orzeszkowej, „Katarynki” B. Prusa, „Orki” W. Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony” St. Żeromskiego oraz „Mój ojciec wstępuje do strażaków” B. Schulca. Akcja zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem.

Klauzula informacyjna

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Kontakt”,
  2. Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art.5 ust.2 RODO,
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w dolnej części strony.