20191218_082251

Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania

12 grudnia 2019 roku w świetlicy  Szkoły Podstawowej nr 4 odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem „Czytanie to moja pasja”. Uczestników konkursu powitała pani wicedyrektor Monika Antczak, życząc powodzenia oraz rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Celem konkursu było budzenie zainteresowania literaturą dziecięcą, zaprezentowanie własnych umiejętności czytelniczych, kształtowanie zdolności pięknego czytania. Wzięły w nim udział dzieci klas I – III z trzech łęczyckich szkół podstawowych. Uczniowie mieli możliwość wyboru dowolnej książki – własnej lub wypożyczonej z biblioteki szkolnej. Uczestnicy konkursu czytali fragment z losowo wybranej przez komisję strony. Podczas czytania oceniana była: płynność, poprawność czytania, tempo, dykcja, ogólny wyraz artystyczny. Komisja wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali nagrody książkowe. Wszyscy uczniowie spisali się znakomicie, byli świetnie przygotowani do konkursu. Z dużym zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności czytania. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Organizatorami konkursu były panie Elżbieta Zwierzyńska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy szkolnej oraz Honorata Paszkiewicz – bibliotekarka szkolna.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Mistrz Czytania – Anastazja Kotwasińska – kl. I

 

II m. Igor Kliszko – kl. I

          Alan Izdebski – kl. II

         Gabriela Witkowska – kl. II

 

III m. Oliwia Makowska – kl. III

           Pola Spicha – kl. III

           Nikola Pik – kl. III

           Antonina Smulczyk – kl. I

 

Wyróżnienie: Marcel Mady – kl. I, Mateusz Jachimowicz – kl. II,  Hanna Trzebińska – kl. II

Klauzula informacyjna

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Kontakt”,
  2. Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art.5 ust.2 RODO,
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w dolnej części strony.