Andrz.

Andrzejki w 7b

Spotkanie Andrzejkowe w 7b

Andrzejkowe spotkanie z wróżbą w klasie 7b

Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.

By upamiętnić ten zwyczaj, klasa 7b przygotowała na godzinie wychowawczej wróżbiarskie przepowiednie.

Na początku głos zabrał wychowawca klasy VII b, który pytał o początki obrzędu, a później zapoznał nas z przysłowiami dotyczącymi Andrzeja.

Zabawy rozpoczęły się wróżbami przygotowanymi przez organizatorów. Były cztery rodzaje wróżb, a każda z nich miała inne znaczenie. Pierwsza polegała na wbiciu igły w papierowe serce i odgadnięcie kogo poślubimy. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością czekał, aby odczytać imię swojej sympatii. Było przy tym dużo radości i śmiechu. Następna wróżba polegała na odczytaniu przyszłości z dłoni. Jedna z uczennic okazała się bardzo przekonującą wizjonerką – katalog czarów był obszerny i bogaty, a każdy pragnął usłyszeć o  sobie coś wyjątkowego.

Kolejną zabawą było rzucanie kostkami, na których suma oczek wskazywała nadejście jakiegoś wyjątkowego wydarzenia. Ostatnią i według uczniów najciekawszą wróżbą było poznanie swoich cech charakteru na podstawie liczb z daty urodzenia. Wszyscy gorączkowo czekali na swoją kolej, by dowiedzieć się, jakie niepowtarzalne zdolności w sobie kryją.

Impreza andrzejkowa zakończyła się poczęstunkiem. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamięta

Klauzula informacyjna

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Kontakt”,
  2. Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art.5 ust.2 RODO,
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” w dolnej części strony.